Скот Коли

15 юни 2015 г.

36 снимки

Порше спечели 1-2 победа в Льо Ман

След десетилетие и половина от господството на Audi в Circuit de la Sarthe, Порше спечели убедителна 1-2 победа в тазгодишния Le Mans 24 часа. Porsche 919 Hybrid с неортодоксалния си турбокомпресор V4 се ​​оказва твърде надежден за Audi R18 e-tron, който постави нов запис в състезанията, но не успя да възстанови гумите, загубени от механични проблеми.

Порше изглеждаше силен през цялата надпревара с Марк Уебър, Тимо Бернхард и 919 Хибрид на Брендън Хартли, които се бореха за оловото в началото на състезанието, преди едноминутното наказание за изпреварване под жълт флаг да им струва олово. Техният автомобил завърши на второ място, неспособен да компенсира загубеното време, като изтърпява наказанието. След като изпусна на върха на подиума, Марк Уебър бе впечатлен от темпото, което победителите в състезанието показаха.

"Момчетата в колата номер 19 са свършили страхотна работа и всичките три от тях са били изключителни за 24 часа, особено през нощта номер 19 е бърз", каза Уебър. "Това е голям ден за Порше, имахме гладка надпревара, но в крайна сметка не бяхме достатъчно бързи." Брендън и Тимо свършиха страхотна работа, ние сме много горди с Porsche.Ако не можем да спечелим ние очевидно искаме да бъде в екипа. "

Докато Audi ' Третите финалисти Андре Лотерер, Марсел Фаслер и Беньо Трелуйер R18 се бориха за оловото, когато голяма част от капака отлетя, струвайки 6 минути и 56 секунди, а Лукас ди Граси, Лоик Дювал и Оливър Дарвис, които завършиха на четвърто място, загубиха четири минути след като удариха стената, опитвайки се да избегнат бавния трафик в Индианаполис.

Това беше сложната хибридна система на R18, която предизвика проблеми за Филип Албукерк, Марко Бонаноми и новобранец Рене Раст - предният ляв задвижващ вал на автомобила трябваше да бъде заменен с три часа в състезанието, в крайна сметка изпращайки колата седмо място.

Ръководителят на моторните спортове на аудиторията, д-р Волфганг Улрих, беше доволен от конкурентните усилия, които бяха внесени от колите му, но остана безпомощно за механичните проблеми, които в крайна сметка спряха отбора да се бори за победа.

"За съжаление, всеки от трите ни автомобила имаше поне един критичен инцидент", каза Улрих след състезанието. "И когато се изправи срещу силен конкурент като Порше, не можеш да си позволиш това. Очевидно е, че сме разочаровани, но в спорта трябва да приемете и поражения. Това просто не е нашата раса. "

След като претендира за Световния шампионат за издръжливост 2014, Toyota не успя да постигне високите си голове за Льо Ман. Независимо от успеха на Ciruit de la Sarthe, TS040 Hybrids никога не показа необходимата скорост, за да оспори състезателите, въпреки че и двата турнира се оказаха надеждни и завършиха шесто и осмо.

За Nissan's oddball GT-R LM NISMO LM P1, резултатът от състезанието беше смесена чанта. След бавно показване в квалификациите само една кола направи финалната маса, а автомобилът на Цугио Мацуда, Лукас Ордонез и Марк Шулжитиски загуби колело непосредствено преди десетчасовия знак на състезанието. Второто произшествие на Nissan дойде болезнено близо до довършителните работи - падайки отпаднало от неуспех на окачването с оставащ само един час.

Екипът # 22 успя да завърши състезанието в първия си опит, въпреки че японската марка ще се надява да подобри своя резултат за 2015 г., ако се върне през следващата година.

Кръглата четворка от световното първенство ще се проведе в Нюрбургринг на 30 август.

Шофьорите на Audi празнуват след расата

Автомобилите на Audi се борят за надеждност в надпреварата

Audi е доминирала през последното десетилетие и половина в Льо Ман

Автомобилите на Audi изгубиха време за механични проблеми по време на състезанието

Победителите бяха само на второ място

Porsche 919 Hybrid се оказа твърде надежден за Audi

Audi R18 e-tron в ямите в Льо Ман

Audi не успя да свърши работата в Льо Ман през 2015 г.

Audi може да не е спечелил състезанието, но все пак успя да напише нов запис в състезанията

Audi R18 e-tron лети през нощта в Льо Ман

Ауди бе бърза, но тази година не можа да свърши работата в Льо Ман

Макар и да е дълга раса, екипажите трябва да бъдат бдителни и готови за действие по всяко време

Аутовият гараж е кошер на дейност

R18 e-tron породи проблеми със своята хибридна система по време на състезанието

Le Mans се превърна в тестова база за всички видове хибридни системи, а Audi е доминиращо през последното десетилетие

Шофьорите на Ауди отиват за бърза промяна по време на състезанието

24-часовото състезание издига предизвикателства, които никой друг формат не може да отразява

Audi R18 e-tron в действие в Льо Ман

Тойота претърпя разочароваща кампания

Porsche спечели 17-ата си победа в Льо Ман

Порше показа добра скорост през нощта

Марк Уебър '

Хибридният V4 турбодвигател Hybrid и хибридната система се оказаха надеждни по време на състезанието